Alfa Digital Reklamcılık A.Ş.
Villa Kiralık
Kaş Plaj Yerleri
9 Mayıs 2021
Villa Kiralık

Kaş Plaj Yerleri

Kaş Plaj Yerleri

Antalya’nın küçük bir tatil beldesi olan Kaş, turizm açısından ülkemizin en önemli noktalarından biridir. Oldukça köklü bir tarihe sahip olan Kaş, Antik çağdan günümüze inşa edilen tarihi yapıları, antik kentleri, el değmemiş doğal güzellikleri, saklı kalmış cenneti andıran koyları ve birbirinden güzel plajları ve görülmeye değer turistik cazibe merkezleri ile ülkemizin en önemli tatil destinasyonları arasında yer alır. Eskiden küçük bir balıkçı kasabası olan Kaş, keşfedildiği günden itibaren gelişmiş, hem yerli hem de yabancı turistlerin unutulmaz bir tatil geçirmeleri için gereken her şeye sahip olmuştur.

Günümüzde dünyanın sayılı turizm merkezlerinden biri haline gelen Kaş, konaklama açısından da oldukça gelişmiştir. Tatil köylerinden kamp alanlarına, pansiyonlardan kiralık tatil villalarına kadar her tatil zevkine hitap eden seçenekler bulunur. Bu özelliği ile dünyanın birçok ülkesinden insanlar tarafından tercih edilir. Bir tatilden beklenen her şeyi bulabileceğiniz Kaş’ta yamaç paraşütü, sörf, dalış gibi deneyimler yaşayabilirsiniz. Tarihi yapıları ziyaret ederek zengin bir tarihi hazinenin kapılarını aralayabilirsiniz. Turkuaz rengi sularda yüzebilir, eşsiz Akdeniz sularının tadını çıkarabilirsiniz. Benzersiz coğrafyası ve doğal yapısı ile Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kaş, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Kaşta Villa Kiralamak için Tıklayın

Patara Plajı

İsmini içinde bulunduğu Patara Antik Kenti’nden alan Patara Plajı, Kaş’a yaklaşık 43 km uzaklıktadır.  18 km uzunluğunda ve 200-300 metre uzunluğundaki plaj dünyanın en uzun plajları arasında yer alır. Doğal SİT alanı olarak koruma altına alınmış olan plaj Caretta Carettaların yumurtalarını bıraktıkları yerlerin başında gelir. Koruma altına alınmış olmasından dolayı doğal yapısı korunan plaj yeşilin ve mavinin ir araya geldiği eşsiz bir manzara sunar.

İnce kumlu ve sığ bir denize sahip olan Patara Plajı, çocuklu aileler için uygundur. Aile tatilleri için Kaş’ta bulunan kiralık villaları tercih eden tatilciler yüzmek için de çoğunlukla Patara Plajı’nı tercih eder. Sürekli rüzgar alan bir konunda bulunan plaj, rüzgar sörfü için de ideal bir noktadır. Nesli tükenmekte olan Caretta Carettaları korumak adına koruma altına alınmış olan plaj saat 08.00- 20.00 arası kullanılabilir.  Giriş ücretlidir. İsterseniz ücret karşılığı şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Plajda yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafe tarzı işletmeler, ücretsiz kullanabileceğiniz duş ve tuvalet mevcuttur.

Büyük Çakıl Plajı

Kaş merkeze yaklaşık 1.5 km uzaklıkta bulunan Büyük Çakıl Plajı, merkeze yakın olmasından dolayı Kaş’ın en popüler plajlarından biridir. Üç tarafı ağaçlarla çevrili olan doğa harikası bir koyda bulunan plaj, merkeze yakın olmasına rağmen sakinliği ile bilinir. İsminden anlaşılacağı üzere büyük çakıl taşları ile kaplı olan plaj, turkuaz rengi denizi ile kendine hayran bırakır. Denize girildiğinde taşlar yerini incecik kumlara bırakır.

Denizin içinde bulunan soğuk su kaynağından dolayı su sıcaklığı soğuktur. Ancak Akdeniz’in kavurucu sıcaklarında ilaç gibi gelir. Sığ deniz yüzme bilmeyenler ve çocuklar için oldukça uygundur.  Girişin ücretsiz olduğu plajda özel otopark, yeme içme hizmeti veren ve şezlong kiralayabileceğiniz işletmeler bulunur. Yaklaşık 1000 kişi kapasiteye sahip olan plajın sahip olduğu geniş alanda Herkese yetecek yer vardır. Eşsiz Kaş manzarasına karşı konumlanmış kiralık tatil villalarında konaklayan tatilciler denizin tadını çıkarırken bir yandan da doğa içerisinde huzur bulmak için Büyük Çakıl Plajı’nı tercih eder.

Akçagerme plajı

Kaş’a yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan Akçagerme Plajı, yaklaşık 200 metre uzunluğundadır. Akçagerme Plajı Kaş’ın mavi bayraklı plajlarından biridir. Turkuaz rengi denizi ve muhteşem manzarası ile göz dolduran plajda yapılabilecek birçok farklı aktivite vardır. Aile tatilleri sırasında tercih edilen plajda tenis kortu, basketbol sahası, voleybol sahası, beach bar, aqua park ve çocuk parkı mevcuttur. Çocuklara eğlenebilecek alan sunması, denizin sığ ve ılık olması çocuklu ailelerin tercih sebepleri arasındadır.

Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından işletilen plaja giriş ücreti yoktur. . Şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz belli bir ücret ödemeniz gerekir. Okula ait işletmede yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Akçagerme Plajı’nın arka kısmındaki tepede göz alıcı manzarası ile büyüleyen tatil villaları bulunur. Otel kalabalığından hoşlanmayan, sevdikleri ile huzurlu bir tatil geçirmek isteyen tatilciler aile gezileri ve balayı tatilleri için bu bölgeyi tercih eder.

İnceboğaz Plajı

Çukurbağ Yarımadası’na giderken karşımıza çıkan Andifli Mahalles’nde yer alan İnceboğaz Plajı, yarımada’nın en ince noktasında bulunmasından dolayı bu adı almıştır. Merkeze oldukça yakın bir konumda olan plaja şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla ya da yürüyerek ulaşılabilir. Hem yüzebileceğiniz hem de muhteşem adalar manzarasını seyredebileceğiniz İnceboğaz Plajı, turist gezilerinin vazgeçilmez noktasıdır.  İnceboğaz’da iki plaj bulunmaktadır. biri rüzgarlara karşı açık diğeri ise korunaklıdır.

Açık denize bakan kısım çoğunlukla dalgalıdır. Kapalı plaj ise rüzgara karşı kapalıdır ve suyu daha ılıktır. Ancak her iki plajın suyu da oldukça sığdır. Bu nedenle çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için idealdir. Plajın zeminini kaplayan çakıl taşları ayaklarınızı rahatsız edebilir. Deniz ayakkabısı kullanmanızda fayda var. Girişin ücretsiz olduğu plajda sadece tek bir işletme bulunur. Bu işletmeden dilerseniz şezlong ve şemsiye kiralayabilir, yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Duş, soyunma kabini ve tuvaletleri ücretsiz kullanabilirsiniz.

Seyrek Çakıl Plajı

Kaş merkeze yaklaşık 14 km uzaklıkta bulunan Seyrek Çakıl Plajı, sırtını ormanlara dayamış bakir bir koydur. Koyun hemen arkasında araç yolu vardır. Yoldan geçen herkesin hayran kaldığı ve yüzmek için sabırsızlandığı plaj, hem ilçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin hem de civarda yaşayan halkın tercih ettiği yerlerden biridir. Yaklaşık 300 metre uzunluğunda dar bir alanda bulunan plaj, özellikle hafta sonları yer bulamayacak kadar kalabalık olur.

Doğal yapısını koruyan Seyrek Çakıl Plajı, doğa ile iç içe olmak isteyenlerin en çok uğradığı yerlerden biridir. Çakıllarla kaplı plaj, turkuaz rengi berrak denizi ile gör kamaştırır. Su öylesine temiz ki yüzerken suyun dibini görebilir, balıkları seyredebilirsiniz.  Ancak deniz ısa sürede derinleştiği için çocuklar ye yüzme bilmeyenler için pek uygun değil. Yoldan geçen herkesin serinlemek için şöyle bir uğradığı Seyrek Çakıl Plajının doğallığını bozacak herhangi bir işletme bulunmuyor. Birkaç saatlik yüzme molaları için uğrayabilir sadece denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Limanağzı Plajı

Kaş merkeze 15 km uzaklıkta bulunan Limanağzı Koyu’nda yer alan plaj, doğal liman olma özelliği ile tur teknelerinin ve mavi yolculuk gemilerinin uğrak noktasıdır. Karadan ulaşımın zor olduğu plaja ulaşım tekne turları ile sağlanmaktadır. Doğal güzellikleri bozulmadan korunmuş nadir noktalardan biri olan koy, turist gezileri sırasında kafa dinlemek ve doğa ile baş başa vakit geçirmek isteyenlerin tercih ettikleri yerlerin başında gelmektedir.  Aynı zamanda bozulmamış doğasında Caretta Caretta’ların yumurtlama alanları da vardır.

Girişin ücretsiz olduğu Limanağzı Plajında üç farklı tesis vardır. İşletmelerden yararlanmak isterseniz giriş ücreti ödemeniz gerekir. Bu işletmelerden yiyecek içecek, duş tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Mavi bayrak ödünü almaya layık görülen plaj ılık, dalgasız ve sığ denizi nedeniyle çocuklu aileler tarafından tercih edilir. Limanağzı Plajı’nda doğa ile baş başa konaklayabileceğiniz bungalov evler ve oteller mevcuttur. Plajın arkasındaki tepelerde ise ister balayı tatillerinde, ister aile tatillerinde tercih edebileceğiniz birbirinden güzel kiralık tatil villaları bulunur. Huzurlu bir tatil için bu tatil villalarını tercih edebilir, Likya Yolu’nda yapacağınız yürüyüşün ardından Limanağzı Plajı’na ulaşabilirsiniz.

Kaputaş Plajı

Her mevsim birbirinden farklı güzellikleri yerinde görmenizi sağlayan tatil villalarına ev sahipliği yapan Kaş, deniz kum, güneş üçlüsü ile ailenizle, sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla en güzel şekilde buluşmanızı sağlar. Konforlu bir tatil için tercih edebileceğiniz Kalkan villaları balayı tatili, aile ve turist gezileri sırasında evinizdeymiş gibi tatil yapma imkanı sunar. Mavinin en güzel tonlarını görebileceğiniz Kaputaş Plajı’nı Kalkan villalarından kuş bakışı seyredebilirsiniz. Kaş plajları denildiğinde akla ilk gelen plajlardan biri olan Kaputaş Plajı, sarp kayalıklarla ve ormanlarla çevrili dar bir vadinin denizle birleştiği yerde bulunur. Bu nedenle de doğal güzellikleri bozulmadan kalabilmiştir.

Birinci derece doğal sit alanı olan Kaputaş Plajı’nın suyu yer altından akan s sayesinde hep soğuktur. Hem deniz hem de sahil ince kum ve küçük çakıl taşları ile karışıktır. Deniz çabuk derinleşir ve dalgalıdır. Çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygun değildir. Girişin ücretsiz olduğu plajda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir adet tesis bulunmaktadır. Tekne turlarının değişmez noktası olan plaj, turist gezilerinin de vazgeçilmezidir.

Hidayet Koyu

Kaş merkeze 2.5 km uzaklıktaki Hidayetin Koyu, Kaş’ta denize girilecek en güzel noktalardan biridir. Çukurbağ Yarımadası’nda Andifli Mahallesi’nde yer alan koy ismini daha önce koyda yaşayan Hidayet adlı bir adamdan almıştır. Zeytin ve çam ağaçları arasına saklanmış saklı kalmış bir cenneti andıran Hidayetin Koyu akvaryumu andıran cam gibi denizi ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Koyun kumsal alanı bulunmuyor. Denize kayalıklar arasından giriliyor. Böylece yüzerken kayalıkların arasında yüzen Caretta Caretta’ları ve Ofroz’ları görebiliyorsunuz. Kayalıklı bir yapıya sahip olan deniz çabuk derinleştiği için çocuklar ve yüzme bilmeyenler için pek uygun değildir.

Koya giriş ücreti yoktur. 2015 yılından itibaren özel bir işletmeye ait olan koy otel, restoran ve beach olmak üzere üç farklı konseptte hizmet vermektedir. Tatiliniz sırasında ihtiyacınız olan her şeyi bir noktada bulmanıza imkan sağlayan işletme ücreti çevredeki yerlere göre biraz pahalı olsa da sunmuş olduğu imkanlar nedeniyle çok fazla tercih edilir. Özellikle hafta sonları boş şezlong bulabilmek için sabah erkenden gitmeniz gerekir.

Asmaaltı Plajı

Kaş merkezinde Yat Limanı’nın hemen yanında yer alan Asmaaltı plajı, merkeze yakınlığı nedeniyle Kaş tatillerinde en çok tercih edilen plajlar arasında yer alıyor. Andifli sınırları içinde yer alan plaj, Kaş’ın en güzel gün batımı manzarasına sahiptir. Plajdaki işletmeler yazları beach hizmeti verirken kış sezonunda mükemmel yemekler yiyebileceğiniz bir restoran olarak hizmet verir. Kayalıkların üzerine kurulu olan plaj derin bir yapıya sahip olduğundan çocuklar için uygun değildir.

Kaşta günübirlik denize girmek için en güzel noktalardan biri olan Asmaaltı Plajı’na giriş ücreti yoktur. Kumsal alanı bulunmamaktadır ve denize kayalıklar üzerinde kurulan platformlardan girilir. Bu platformlarda birkaç tane tesis vardır. Bu tesislerden uygun fiyata şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Oldukça zengin bir menüye sahip olan restoranın harika yemeklerini tadarken gün batımı manzarasını seyredebilirsiniz. Tertemiz denizi ve yemyeşil doğası ile kendine hayran bırakan Asmaaltı Plajı, Kaş tatillerinizde yüzebileceğiniz en güzel noktalardan biridir.

Fakdere Koyu

Kaş merkeze 14 km uzaklıktaki Fakdere Koyu, Çoban Burnu ile Uluburun arasında kalan koyun kuzeydoğusunda yer alır. Karayolu ile koya ulaşım biraz zahmetlidir. Bu nedenle de ulaşım genellikle deniz yolu ile sağlanır. Korunaklı yapısından dolayı rüzgarlara kapalı olan koy, hem tekne turlarının hem de mavi yolculuk yatlarının durak noktasıdır. Doğal güzellikleri ve muhteşem denizi görenleri kendine haytan bırakan Fakdere Koyu, kamp yapmaya müsait bir alandır. Kamp tutkunları özellikle yaz aylarında bu bölgeye akın ederler.

Küçük bir plaj alanına sahip olan koyun denizi ve sahili kumludur. Bazı yerler aniden derinleştiği için çocuklar ve yüzme bilmeyenler için çok uygun değildir. Plaj alanının batı tarafında tatlı su kaynağı denize karışır. Bu nedenle su oldukça soğuktur. Girişin ücretsiz olduğu plajın doğu yönünde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmaktadır. Sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil arıyorsanız, kalabalık yerlerde değil sadece ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmek istiyorsanız Kaş’ın meşhur kiralık tatil villalarında konaklayabilir, ister aile tatillerinizi ister balayı tatillerinizi burada geçirebilirsiniz.

Fırnaz Koyu

Kaş ilçe merkezine yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunan Fırnaz Koyu, Yeşilköy Beldesi’nin sınırları içerisinde yer alır. Karadan ulaşımın zor olduğu koya ulaşım tekne turları ile sağlanır. Aynı zamanda korunaklı yapısından dolayı rüzgarlara kapalı olan koy, mavi yolculuğa çıkan özel yatların da uğrak noktasıdır. Zeytin ağaçları ile çevrili olan plaj, yeşilin ve mavinin buluştuğu en güzel noktalardan biridir. Turkuaz rengi denizinin akvaryumu andırdığı koyda insanları gençleştirdiğine inanılan çamur bulunur. Çamur havuzunda çamur banyosu yaptıktan sonra cam gibi berrak denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Koyda bulunan plaj alanı incecik kumlarla kaplıdır. Havuz gibi sakin deniz hemen derinleşmeyen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çocuklar ve yüzme bilmeyenler için oldukça idealdir. Girişin ücretsiz olduğu koyda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bölge turizmi açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Fırnaz Koyu, tamamıyla doğal el değmemiş yapısı ile, sessiz, sakin, huzurlu bir tatil arayanlar için en ideal noktalardan biridir.