Alfa Digital Reklamcılık A.Ş.
Villa Kiralık

Patara

Patara bölgesine ait 60 adet kiralık villa bulundu.
60 sonuc arasindan 12 villa listeleniyor

Patara hakkında kısa bir bilgilendirme

Kaş'a 43 kilometre Kalkana ise 17 kilometre mesafede, Fethiye ve Kalkan arasında Xanthos Vadisi'nin güneybatı ucunda bugünkü Ova gelemiş Köyü'nde yer alan ve ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Patara 2020 yılına adını yazdırdı. Likya döneminde liman şehri olarak kurulan Patara, incecik kumdan oluşan plajı aynı zamanda Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı.

Patara; su yolları, amfi tiyatrosu, şehir kapısı, sütunlarla süslenmiş mermer yolları, meclis binası ve pek çok nadide yapılarıyla, Anadolu topraklarının tarihi zenginliğini yansıtacak muazzam bir yer.

Patara’da Gezilecek Yerler

Patara tatilinizi bitirmeden önce yapmanız gereken en önemli iki şey; 12 km'lik sahil uzunluğu ve 1500 metreye ulaşan genişliği ile dünyanın 1. en uzun plajı unvanına sahip olan Patara Plajı ve Patara Ören yerinin keyfini doyasıya çıkarmak.

Rüzgârın sabırla taşıdığı kumlar, zaman içinde büyüyerek ihtişamlı tepelere dönüşmüş. Plajın ziyaretçilerini de ilk onlar karşılıyor. Aynı zamanda eski Türk filmlerindeki birçok çöl sahnesi de burada çekilmiş. Kum tepelerinin ardındaki enfes gün batımı manzarası ise Patara Plajı’na yolu düşenleri bekleyen doğal güzelliklerden biri… At biniciliğinin de sevildiği Patara Plajı’nda kumlu yolları at eşliğinde aşabilirsiniz. Atlar ile geçirdiğiniz safari etkinliğinde Patara Antik Kenti’nden başlayarak Athena Tapınağı, Likya döneminden kalan hamamlar, lahitler ve kalıntıların bulunduğu 15 km’lik yolu yemek, yüzme ve çamur banyoları ile bitirebilirsiniz. 

Patara’yı ziyaret ettiğinizde, tüm manzarayı tek bir yerden izlemek isterseniz, tiyatronun sırtını yasladığı Kurşunlu Tepe bunun için en ideal bir yer…

Patara’da Villa Kiralama

Patara’da birçok konaklama seçeneği mevcut. Bunların en başında Patarada villa kiralama geliyor. Şehir stresinden uzak bir şekilde vakit geçirmek isteyenler için tasarlanan Patara kiralık villaları, muhafazakar villa tatili arayan misafirlerimize, balayı çiftlerine son derece keyifli ve huzurlu bir tatil deneyimi sunar.

Sizin ve ailenizin konforunu en üst seviyeye taşıyacak olan Patara kiralık villa fiyatları;  villanın konumuna, manzarasına, kişi kapasitesine ve diğer özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.