Alfa Digital Reklamcılık A.Ş.
Villa Kiralık
Fethiye Villa Kiralama
31 Temmuz 2021
Villa Kiralık

Fethiye Villa Kiralama

Fethiye Gezilecek Yerler

Fethiye'ye gelen ve kiralık villa imkanlarından da yararlanarak konaklamasını geçiren ziyaretçilerin tatil süreleri boyunca yapmaları gereken birçok aktivite vardır. Bunlardan biri de Fethiye'yi gezmek, görülmeyen yerleri keşfetmek, zamanı olabildiğince verimli kullanmaktır.

Ege bölgesinde Muğla iline bağlı olan Fethiye, tarihi değerleri ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bir bölgedir. Fethiye'ye gelen tatilcileri fazlasıyla memnun eden bu bölgede gezilecek çok fazla yer vardır. Tarihi kentler başta olmak üzere koy ve plajların da yoğun olması tatilcileri fazlasıyla cezbeden bir bölge haline getirmektedir. Peki Fethiye'de gezilecek yerler nerelerdir? Hangi alanlarda gezmek gerekmektedir? İşte Fethiye'ye gelen ve tatilini burada yapmak isteyen tatilcilerin Fethiye'de gezebileceği yerler:

Fethiye Tarihi Yerler ve Antik Kentler

Fethiye her ne kadar deniz kıyısı bir bölge olarak öne çıksa da tarihi kültürü de çok fazla olan ve ziyaretçilerini her zaman için şaşırtan, memnun eden, cezbeden bir iç yapıya sahiptir. Fethiye'de tatilcilerin gezip görebileceği, keşfedebileceği çeşitli tarihi yer ve antik kent bulunmaktadır. Buna göre Fethiye'de başlıca gezebileceğiniz tarihi yerler şunlardan oluşmaktadır:

 • Karmilassos Antik Kenti/Kayaköy
 • Xanthos Antik Kenti
 • Letoon Antik Kenti
 • Patara Antik Kenti
 • Pınara Antik Kenti
 • Telmessos Antik Kenti
 • Kadyanda (Cadianda) Antik Kenti
 • Pydnai Antik Kenti
 • Arsada Antik Kenti
 • Araxa Antik Kenti
 • Tlos Antik Kenti

İlginizi çekebilecek olan ve çok büyük ihtişamıyla ön plana çıkmakta olan bu tarihi yapılara sizler de yakından tanıklık edebilirsiniz. Fethiye'yi gezmek ve keşfetmek isteyen ziyaretçilerin bu tarihi yapılara giderek yapılar hakkında bilgi sahibi olması, yakından görmesi gerekmektedir. Çok fazla dikkat çekici özellikleriyle ön planda olan bu yapılar önünde fotoğraflar da çekilerek anı olarak saklayabilirsiniz.

Fethiye'nin Doğal Güzellikleri

Fethiye, tarihi yapılarıyla birlikte doğal güzellikleriyle de fazlasıyla öne çıkan bir tatil bölgesidir. Fethiye'ye gelerek bölgenin keşfini yapmak isteyen tatilciler için gezilmesi gereken birbirinden güzel alanlar mevcuttur. Aşıklar tepesinden kordona kadar uzanan ve tatilcileri fazlasıyla cezbeden görüntüleriyle öne çıkan bu gibi doğal güzellikleri sizler de yakından keşfedebilirsiniz. İşte Fethiye'de yakından keşfetmeniz gereken doğal güzelliklerden bazıları:

Faralya

Gerçekte Uzunyurt olarak nitelendirilen Faralya, tatilcilerin gördükleri anda kendilerini kaptıracağı bir köydür. Doğal yaşamın izlerini fazlasıyla görebileceğiniz Faralya'da birçok zorlu yol ve tırmanış alanları da mevcuttur. Aksiyonu ve macerayı seven kişilerin Faralya'ya gelerek bu anları yaşaması en önemli aktivitelerden biri olacaktır. Ölüdeniz koyları arasında yer alan Faralya, Kelebek Vadisi'ne de komşudur.

Aşıklar Tepesi

Aşıklar Tepesi, tatilcilerin Fethiye'yi ayaklarına altına alacağı ve en güzel manzaraları yakalayabileceği bir alandır. Sizler de ilk fırsatta Aşıklar Tepesi'ne giderek bu anın tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz. Fethiye'ye gelen herkesin mutlaka uğraması gereken Aşıklar Tepesi'nde market, büfe ya da kafe gibi işletmeler yer almamaktadır. Deniz manzarası ile tatilcileri fazlasıyla büyüleyen bir yapıya sahip olan Aşıklar Tepesi, bölgede en çok ziyaret edilen doğal güzellikler arasında yer almaktadır.

Yediburunlar Köyü

Yediburunlar Köyü, Dalaman Havalimanına yaklaşık olarak 50 kilometre uzaklıkta yer alan bir bölgedir. Bu bölgeyi keşfetmek isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi ise Suv tipi arazi araçlarını kiralamalarıdır. Havalimanı üzerinden araç kiralamayan kişilerin terminal üzerinden kalkan toplu taşımaları kullanması önerilir.

Yediburunlar köyü girişinde ziyaretçileri ilk karşılayan şey ise dağ keçileridir. Yediburunlar Köyü merkezine yaklaşık 10 dakika mesafede bulunan ediburunlar Light House adlı konaklama tesisi eşsiz manzaraya sahip olan, çevresindeki doğal güzellikleriyle tatilcileri büyüleyen bir yapıya sahiptir.

Kordon

Park, yeşil alan, eğlence mekanları, dinlenme yerleri gibi alanların üzerinde deniz manzarası da eklenince Fethiye Kordon gibi bir alandan söz etmek mümkün oluyor.

Fethiye'deki gece hayatı için en ideal yerlerden biri olan Kordon, özellikle de yaz aylarında çok renkli bir alana dönüşmektedir. Her müzik tarzına uygun olan eğlence mekanlarında sizler de doyasıya eğlenebilir, denize karşı ziyafet çekebilir ve bölgedeki mekanlardan da deniz lezzetlerinden fazlasıyla tadabilirsiniz.

Gece ışıklandırmaları ile birlikte daha da güzel bir alana bürünen Fethiye Kordon insana fazlasıyla huzur veren bir bölgedir. 5 km boyutunda bir yürüme alanına sahip olan Fethiye Kordon'da denizi izleyerek yürüyüş yapmak bile en güzel aktivitelerden biri olarak görülmektedir.

Fethiye'ye tatile gelen ziyaretçilerin bölgeyi en az 1 hafta ile 10 günde keşfetmesi mümkündür. Ailesi, arkadaşları ya da eşi ile balayı tatiline gelen çiftler de dahil olmak üzere bu bölgeye gelen tüm herkes bölgenin gezi imkanlarından en iyi şekilde yararlanabilir. Son derece ihtişamlı görüntüsüyle öne çıkmakta olan Fethiye, ziyaretçilerini memnun eden bir yapıya da sahiptir. Sizler de Fethiye'ye tatile gelerek bölgedeki kiralık villalardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Daha iyi bir tatil deneyimi yaşamak, keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirmek adına Fethiye'deki imkanlardan fazlasıyla yararlanmanız mümkündür.