Alfa Digital Reklamcılık A.Ş.
Villa Kiralık

Villa Kiralamadan Önce Aklınıza Takılan Tüm Sorulara Cevap Vermeye Çalıştık.

Hızlıca Sizi Bilgilendirelim

Seçtiğiniz villalar arasından sizinle iletişime geçerek en uygun olanı belirleyip rezervasyonu oluşturalım.

Villakiralik.com fatura kesiyor mu? Faturamı ne zaman alabilirim?

Villakiralik.com misafirlerine kendi ‘’hizmet bedeli’’ kadar faturalandırma yapmaktadır. Turizm sektöründe faturanızın size ulaşması için öncelikle hizmeti almanız, konaklamanız gerekir. Faturanız siz konakladıktan sonra çıkış tarihinize uygun olarak kesilerek talebiniz doğrultusunda istediğiniz e-posta adresinize gönderilir. 

Ön Rezervasyon Talebi Gönderin.

Villa sayfasından tarih aralığınızı girerek ön rezervasyon talebinizi bize gönderebilirsiniz.

Villanın içerisinde sinek, böcek vb. hayvan var ben paramın iadesini alıp, villadan ayrılabilir miyim ?

Hiçbir villanın içerisine özellikle sinek, böcek vb. hayvan yerleştirilmez, konaklama esnasında kapıyı, pencereyi vs. açık bırakırsanız, villalarımızın tamamı doğa içerisinde olduğu için ( bu zaten her villanın kendi sayfasında ve ayrıca kiralama şartlarında da belirtilmiştir ) bu durum doğal olarak normaldir. Bu gibi durumlardan dolayı villadan çıkmak isterseniz sizin tercihiz olacaktır ama para iadesi kesinlikle yapılmayacaktır.

Beğendiğiniz Villaları Seçin

Arama yaparak yüzlerce villa arasından beğendiklerinizi seçerek işe başlayabilirsiniz.

Kiraladığım villanın yerini nasıl bulacağım ve anahtarı kimden teslim alacağım?

Kiraladığınız villaya ulaşımınız için yetkili bir personelimiz size eşlik edecek, sizi villanıza ulaştıracak ve gerekli bilgileri size aktardıktan sonra villanızın anahtarını size teslim edecektir.

Tatil için yola çıktığınızda şirketimizi telefon ile arayarak yol tarifi ya da uçakla seyahat edecekler için en yakın havalimanı tarifi alabilirsiniz. Şirketimizin Kalkan merkezdeki ofisinden görevlendirilen yetkili personelimiz sizi karşılayacak ve villanıza ulaştıracaktır. Villa ve Apartlarda standart giriş saati 16:00 ( öğleden sonra ), çıkış saati ise 10:00 ( öğleden önce ) dur.

Ev sahibinin bizi evden çıkartma hakkı var mıdır?

Villalarda gürültü yaparak çevreyi rahatsız etmeniz durumunda yapılacak şikayetler çıkarma sebebi sayılacak, önce müşteriye uyarı yapılacak fakat durum halen devam ediyorsa ikinci sefer de ev sahibinin evden çıkarma hakkı doğacaktır. Eğer çocuk sayısının fazlalığı gibi sebepler ile gürültülü olacağınızı düşünüyorsanız; kiralık villa seçiminizi yerleşim yerleri dışındaki yerlerden seçmeye özen gösteriniz.

Tatil yapacak olduğumuz bölge ne kadar güvenli?

Villa kiralama yapacak olduğunuz bölgeler oldukça güvenli olup her yıl binlerce aile bu bölgelerde tatillerini güvenli bir şekilde geçirmektedirler. Sizin kendi evinizin güvenlik seviyesi ne kadar ise kiraladığınız villanın da güvenlik seviyesi o kadardır.

Villaların sigortaları var mıdır?

Villaların sigortalarının sorumluluğu tamamen ev sahiplerine aittir. Bu tip sigortalar (deprem, hırsızlık, yangın, su baskını vs.) yapılsa bile içinde geçici olarak konaklayanların zararları bu sigortalara tabii olmamaktadır. Dolayısı ile herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için seyahate çıkmadan önce seyahatle ilgili özel sigortaları yaptırmanızı mutlaka tavsiye ederiz.

Araç kiralama hizmetiniz bulunuyor mu?

Villakiralik.com transfer ve araç kiralama konusunda hizmet vermemektedir. Bu gibi ihtiyaçları olan misafirlerimize, bölgede bulunan, araç kiralama ve transfer hizmeti veren firmalara yönlendirerek yardımcı olabiliriz.

Kiraladığımız villanın markete, restorana ve denize mesafesi nedir?

Her villanın konumu farklı olduğundan dolayı villadan villaya değişiklik göstermektedir ancak her villa için kendi sayfasında mesafe cetveli bulunmaktadır ve siz o villanın market, restoran, deniz vb. yerlere olan uzaklığını görebilirsiniz.

Bebek yatağı ve mama sandalyesi temin ediliyor mu?

Villaya giriş gününden bir hafta önce talep edilmesi durumunda bebek yatağı ve mama sandalyesinin müsaitlik durumuna göre yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Villa temizlik, bahçe ve havuz bakımları nasıl yapılmaktadır?

Tüm Kiralık villalarımızda havuz ve bahçe bakımı günlük yapılmaktadır. Sabah erken saatlerde bütün işlemler tamamlanmış olup kullanıma hazır hale getirilmektedir. Havuza girerken aşırı yağ kullanımı, elbise ile girilmesi vs. nedenlerle oluşabilecek sorunları engelleme için bu hususlara dikkat edilmeli. Havuz suyunun boşaltılması ve tekrar doldurulması yüksek maliyet ve zaman isteyen bir süreçtir. Havuz doldurulduğu ilk günden itibaren düzenli olarak temizlenmekte, gereken ilaçlamalar ve devirdaim yapılmaktadır. Bu sebeple sağlık ve hijyen açısından hiçbir sorun olmadığından havuz suyunun değiştirilmesine gerek duyulmamaktadır.

Villalarımızda temizlik, müşteri giriş ve çıkış saatleri arasında yapılmakta olup her villada yedek çarşaf ve yastık kılıfı bulundurulmaktadır. Haftalık kiralamalarda hafta içerisinde temizlik ekstra ücrete tabidir ve bu ücret her villaya göre farklılık göstermektedir. Kiralık villalarımızda iki hafta veya daha uzun süre kalan müşterilerimiz isterse haftada bir temizlik ücretsiz yapılmaktadır.

Havuz temizliği benim istediğim saatlerde yapılabilir mi?

Havuz temizliği, sabah saatlerinde yapılmakta olup, her villanın belirli bir havuz temizliği zaman dilimi vardır ve bu saatler arasında olması zorunludur. Maalesef zamanını siz belirleyemiyorsunuz. Havuz kimyasalları havanın serin olduğu ve güneşin tam etkili olmadığı zamanlarda daha etkili olmasından dolayı zamanlama bu şekilde belirlenmiştir.

Havuz temizliği istemediğim takdirde görevlinin temizlik için gelmeme durumu söz konusu mudur?

Sizin ve sizden sonraki müşterilerimizin sağlığı açısından, her gün havuz temizliği, görevli personeller tarafından yapılmaktadır. Bu temizlik gereklidir ve Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu kılınmıştır. Villa boş olsa dahi bu temizlik her gün yapılmaktadır.


Havuz bize göre derin, suyunu biraz azaltabilir misiniz?

Maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Havuzun suyunu azaltmak için motorunu ve çalışan teknik sistemi durdurmak gerekir ve bu sistem durduğunda havuzun suyu bakteri ve yosun üretmeye başlar. Hijyenik açıdan kesinlikle uygun değildir. Her villanın kendi sayfasında havuz boyutları yaklaşık olarak belirtilmiştir ve bu bilgileri görerek ve kabul ederek villanızı kiralıyorsunuz.

Yemek hizmetiniz var mı?

Yemek servisi hizmetimiz bulunmamaktadır. Villalarımıza ait mutfaklarda kendi yemeklerinizi pişirebilir, kendi ellerinizle güzel bir kahvaltı sofrası hazırlayabilirsiniz. Özel barbekü hizmeti talep etmeniz durumunda, anlaşmalı olduğumuz özel şeflerden bu hizmeti ücret karşılığında alabilirsiniz. Ücret ve hizmet detayları ile ilgili bizleri arayabilirsiniz.

Villada sigara içebilir miyim

Villaların kapalı alanlarında sigara içilmemektedir.

Havalimanından nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Havalimanından araç kiralamadınız veya transfer satın almadıysanız Dalaman Havalimanı’na indikten sonra, Kalkan veya Kaş bölgesindeki villalara gitmek için öncelikle havalimanından Havaş otobüsüne binip Fethiye otogarında inmelisiniz,  Fethiye otogarından da Kalkan veya Kaş otobüsüne binerek ( akşam saatlerinde ulaşım olmayabilir, öncesinde muhakkak sormanız gerekiyor ) Kaş veya Kalkan ( hangi bölgeye gidecekseniz ) otogarında inmelisiniz. Villakiralik.com yolcu taşıma yetkisi yoktur bu nedenle otogardan villaya ulaşım için taksi tutmanız gerekecektir.

Araba ihtiyacımız olur mu?

Hangi villada konaklarsanız konaklayın, her villa için size araç gerekli olacaktır. Bölgemizde toplu taşıma maalesef yoktur. Sadece istediğiniz an taksi bulabilirsiniz. Hem çevrede gezilmesi ve görülmesi gereken yerler hem de market alışverişi, vs.ler için araç olmalıdır.

Gelirken yanımızda neler getirmeliyiz?

Villaların mutfak gereçleri tam donanımlı olup sadece blender tarzı ürünler bulunmamaktadır, herkes için bir set banyo ve yüz havlusu ve yataklar hazırlanmış bir şekilde teslim edilmektedir. Özel eşyalarınız dışında belki fotoğraf makineniz ve dizüstü bilgisayarınızı veya iPodunuzu ya da plajda kullanmak için plaj havlusu getirebilirsiniz.

Tek kişinin kimlik bilgileri ile villa kiralanabilir mi? Konaklayan tüm misafirlerin kimlik bilgileri gerekli mi?

Maalesef tek kişinin kimlik bilgileri yeterli olmamaktadır. Villa’da konaklayan tüm misafirlerin kimlik bilgilerinin bölge güvenlik birimlerine ( Jandarma veya Polis ) iletilmesi yasa ile zorunlu hale gelmiştir.

Nasıl Villa Kiralayabilirim?

Villa Kiralama konusundaki 16 yıllık tecrübemizle size en uygun kiralık tatil evlerini seçme konusunda yardımcı olabiliriz.

Kiralama fiyatına neler dahil değil?

-Yiyecek İçecek Hizmeti

-Villada Konaklama Esnasında Villa İçi Temizliği

-Ulaşım

Villada sadece aile ile konaklama şartı mı var?

Villalarda hem aile hem de arkadaş grubu konaklama kabul edilmektedir. Sadece aile ile konaklama şartı bulunmamaktadır.

Kiraladığım Villada kaç kişi konaklayabilirim?

Villamızda belirtilen maksimum kapasitede kişi kabul edilmekte bu sayıya çocuklar da dahil olmaktadır ve bu sayının üzeri kişi kesinlikle kabul edilmemektedir.

Minimum konaklama süresi nedir?

Villalarımızda özellikle yüksek sezonda ( Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ) aksi belirtilmedikçe en az 7 gece kiralama olmaktadır. Fakat bazı villalarımızda konaklama süresi daha kısa olabilir.

Kiraladığım villaya geldiğim zaman değiştirip başka bir villaya geçebilir miyim?

Maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Eğer kesin olarak villanızı değiştirmek isterseniz de kiralamış olduğunuz villanın parasının tamamını ödemek zorundasınız. Başka bir villaya geçmek için de yeni villanın parasının tamamını ödemek durumundasınız.

İstediğim saatte giriş-çıkış yapabilir miyim?

Tüm villalarımızda; ilk gün villaya giriş saati en erken saat 16.00’dır, en son gün villadan ayrılış saati ise en geç saat 10.00’dır. Aradaki zaman diliminde temizlik yapılmaktadır.

Villaya evcil hayvan getirebilir miyim?

Evcil hayvan izni olan villalarımızın dışındaki tüm kiralık villalarımıza evcil hayvan getirilmesi yasaktır. Aksi takdirde Villakiralik.com anlaşmayı tek taraflı fesh etmeye yetkilidir ve hiçbir geri ödeme yapmadan misafiri evden çıkarma hakkına sahiptir.

Rezervasyon talep formunu doldurdum. Rezervasyonum kesinleşmiş oluyor mu?

Sadece talep formunu doldurmanız villayı kiraladığınız anlamına gelmemektedir.  Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için yüzde 35´lik ön ödeme bedelini ödemeniz gerekmektedir. Ödeme gerçekleştikten sonra bizim tarafımızdan size rezervasyon onay belgesi gönderilir ve bu şekilde rezervasyonunuz kesinleşmiş olur.

Rezervasyon evraklarını ne zaman alabilirim?

Toplam kiralama bedelinin %35'lik kısmının ödenmesine istinaden rezervasyon onayınız, sözleşme ve ödeme bilgileriniz rezervasyon formunda belirttiğiniz mail adresine gönderilecektir.

18 yaşından küçüğüm rezervasyon yapabilir miyim?

Yasalar gereği ilanlarımızda kiralama ve ödeme yapıp konaklamak için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Eğer siz henüz 18 yaşında değilseniz konaklayacak misafirlerimizden en az 1 kişi 18 yaşından büyük olmalı ve rezervasyon işlemlerini kendisi yapmalıdır.

Villa girişlerinde villa sahipleri tarafından kimlik bildirimi yapılacağı için sorun yaşamamanız adına muhakkak 18 yaşında ya da daha büyük bir misafir davet ediniz.


Rezervasyonumun ödemesini nasıl yapabilirim?

Rezervasyon formunun oluşturulmasının ardından ilk etapta, konaklama yapacağınız tarih aralığındaki villanın toplam kiralama bedelinin %35'lik kısmının ödenmesi gerekmektedir. Bu tutar rezervasyon formunu doldurduğunuz sırada sizlere ön bilgi olarak da verilmekte ayrıca tarafınıza ulaşan ön rezervasyon bilgilerinizde de yer almaktadır. %35'lik depozito ödemesini tarafınıza mail ile göndereceğimiz ödeme linki üzerinden güvenli bir şekilde ( 3d secure ile)  kredi kartınız ile ya da firma hesap numaramıza yapacağınız havale/eft ( western union ) ödemesi ile de gerçekleştirebilirsiniz. Kalan %65'lik tutar ise villaya giriş esnasında nakit olarak ödenecektir.

Siz benim adıma rezervasyon talebi oluşturabilir misiniz?

Talebiniz doğrultusunda yalnızca havale ile yapılacak olan rezervasyonlarda sizin adınıza müşteri hizmetlerimiz bilgilerinizi iletmeniz halinde rezervasyon oluşturabilir. Eğer havale düşünüyorsanız müşteri temsilcilerimiz sizin adınıza rezervasyon oluşturabilir.

Hasar Depozitosu Nedir?

Villalarımız misafirlerimize hasarlı olmadan ve temiz bir şekilde teslim edilmektedir. Tatil süresince tedbir amaçlı hasar depozitosu talep edilir. Verilen hasar depozitosu tatil sürecinizin bitiminde herhangi bir hasar olmaması durumunda iade edilmektedir.

Kiralama fiyatına neler dahil?

Aksi belirtilmedikçe web sayfamızdaki fiyatlara, villanın belirtilen konaklama kapasitesine uygun sayıda kişinin konaklaması, Wi-Fi, kiralama süresi içindeki tüm genel ( elektrik, su, tüpgaz ) giderler, havuz ve bahçe bakımları, arıza durumunda teknik servis, giriş öncesi temizlik ve çarşaf - havlu değişimi dahildir.

Belirtilen fiyatlar kişi başı fiyatlar mı?

Web sayfamızda veya sosyal mecralarda paylaştığımız fiyatlar villanın toplam fiyatıdır. Kişi başı fiyat uygulamamız bulunmamaktadır. (Örnek: 4 kişi konaklama kapasitesine sahip bir villada 2 kişi de kalsa 4 kişi de kalsa villanın fiyatı aynıdır.)

Villa Kiralamadan Önce Aklınıza Takılan Tüm Sorulara Cevap Vermeye Çalıştık.

Villa kiralamaya karar vermeden önce en çok merak edeceğinizi düşündüğümüz sıkça sorulan sorulara cevap bulmaya çalıştık. Bu sorular aynı zamanda tatilinizden sonrası içinde pek çok bilgiyi içermektedir. Merak ettiğiniz soruyu tıklayarak cevabını altında görebilirsiniz.

Bu sorular dışında sormak istedikleriniz için bize +90 533 336 4643 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.