Alfa Digital Reklamcılık A.Ş.
Villa Kiralık
Fethiye Plaj Yerleri
11 Mayıs 2021
Villa Kiralık

Fethiye Plaj Yerleri

Fethiye Plaj Yerleri

Muğla’nın en büyük ilçesi olanFethiye, dünyaca ünlü plajlara ve koylara ev sahipliği yapmaktadır. Fethiye ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm kenti olarak keşfedildikten sonra gün geçtikte gelişmiş ve her geçen yıl popülerliğini arttırmaya devam etmiştir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi özellikleri ile de dikkat çeken Fethiye’de keşfedilecek yerler o kadar çoktur ki yaz tatillerinde uzun zaman ayırmak gerekir. Denizin ve doğanın eşsiz güzelliğini bir arada bulabileceğiniz Fethiye de tarihi gezilerden sonra plajlarda dinlenebilir, su sporları ve yamaç paraşütü yapabilir, doğa harikası koylarda huzuru bulabilirsiniz.

Doğal yapısı ile birbirinden farklı aktiviteler yapmaya elverişli olan Fethiye’de Af Kulesi ve Mavi Mağara gibi dalış bakımından çok uygun yerler vardır. Babadağ’da yamaç paraşütü, Likya Yolu’nda doğa yürüyüşü, Çalış Kumsalında yelkencilik, Dalaman Çayı’nda rafting, birbirinden ünlü plajlarda jet ski, parasailing, su kayağı, catamaran, banana, surf gibi aktiviteler Fethiye deyince akla gelenlerden birkaçıdır. Yılın her dönemi yoğun turist kalabalığına rağmen Kelebekler vadisi ve Kabak Koyu’nun doğası bozulmadan kalmıştır. Dünyanın en güzel kumsalları arasında gösterilen Ölüdeniz kumsalı Fethiye’nin en önemli sembollerindendir. Konaklamak için oldukça zengin seçeneklerin bulunduğu Fethiye’de beş yıldızlı otellerden, pansiyonlara, kamp alanlarından kiralık tatil villalarına kadar birçok seçenek bulunur.

Fethiyede Kiralık Villalar incelemek için tıklayın.

Çalış Plajı

Fethiye merkeze 7 km uzaklıkta olan Çalış Plajı, yaklaşık 4 km’lik sahil şeridi ile Fethiye’nin en uzun plajlarından biridir. Merkeze yakın olması ve çevresinde bunan imkanlar nedeniyle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Kendine has bir atmosfere sahip olan plajda yüzme ve güneşlenmenin yanı sıra çeşitli su sporları da yapabilirsiniz. Konumu nedeniyle sürekli rüzgar alan plaj, Fethiye2de rüzgar sörfü yapmak için en ideal yerlerden biridir.

Plaj zemini kum ve çakıl karışımıdır. Deniz tabanı tamamen kumludur. Çok kalabalık olduğunda deniz suyu bulanık olabilir. Plajın önemli bir özelliği nesli tükenmekte olan Caretta Caretta’ların yumurtlama alanlarından biri olmasıdır. Ayrıca plajın hemen bitimindeki Şat Burnu’nda bulunan doğa parkında 200’ü aşkın kuş türü yaşamaktadır. Plaja giriş ücretsizdir. Belediye tarafından sağlanan duş, tuvalet ve soyunma kabini gibi hizmetler vardır. Şezlong ve şemsiye ücret karşılığı kiralanabilir. Bazı yerlerde ise belediyenin temin ettiği ücretsiz şezlong ve şemsiyeler vardır.  Tatil için buraya kadar gelmişken yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri ise Çalış Sahili boyunca yer alan restoranlarda günbatımı manzarasına karşı akşam yemeği yemek olabilir.

Belcekız Plajı

Fethiye merkeze 12 km uzaklıktaki Belcekız Plajı, Fethiye’nin en ünlü ve kalabalık plajlarından biridir. Sırtını Babadağ’a yaslayan, önünde uçsuz bucaksız turkuaz rengi Ege Denizi bulunan Belcekız Plajı, upuzun bir kumsala sahiptir. Fethiye’nin çoğu plajından farklı olarak ince kumlarla kaplı olan plajın denizi serin ve dalgalıdır. Aniden derinleşen deniz çocuklar ve yüzme bilmeyenler için pek uygun değildir.  Girişin ücretsiz olduğu plaja giderken ister kendi malzemelerinizi götürebilir, ister şezlong kiralayabilirsiniz.

Ölüdeniz tekne turlarının başlangıç noktası olan Belcekız Plajı, yamaç paraşütlerinin de iniş noktasıdır. Yamaç paraşütü haricinde jet Ski, yelken ev sörf gibi spor aktiviteleri yapma imkanı da bulunmaktadır. Plajın arkasında konaklayabileceğiniz oteller, kiralık tatil villaları, cafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri gibi turist gezileri sırasında ihtiyaç duyulacak her şey bulunmaktadır.

Kumburnu Halk Plajı

Fethiye merkeze 15 km uzaklıkta bulunan Kumburnu Halk Plajı, Ölüdeniz Tabiat Parkı sınırları içerisinde bulunur. Bir lagün oluşumu olan deniz en fırtınalı günlerde bile oldukça sakin ve dalgasızdır. Yumuşacık kumları, turkuaz rengi berrak denizi ve yemyeşil doğası ile tropik sahilleri aratmayan plaj, 15 yıldan beri mavi bayrak ödülüne layık görülmektedir. Deniz suyu ılık ve sığdır. Çocuklar ve yüzme bilmeyenler güvenle vakit geçirebilir.

Milli park sınırları içerisinde bulunan plaja giriş ücretsizdir. Giriş yaptıktan sonra kendi eşyalarınızı kullanabileceğiniz gibi, şezlong ve şemsiye de kiralayabilirsiniz. Balayı tatillerinde, aile gezilerinde dünyanın her yerinden turistleri ağırlayan Ölüdeniz, zengin konaklama seçenekleri ile de dikkat çekmektedir. Özellikle kalabalıktan uzak sakin bir tatil isteyen tatilciler, tatil villalarını tercih ederek, gözlerden uzak bir tatil geçirebilir.

Kelebekler Vadisi

Fethiye merkeze 25 km uzaklıkta bulunan Kelebekler Vadisi, ismini bölgede bulunan endemik türlerdeki kelebeklerden almıştır. Babadağ’ın eteklerinde bulunan Kelebekler Vadisi, dünya mirası olarak koruma altına alınmış ve birinci derece doğal sit alanı ilan edilmiştir. Her türlü yapılaşmaya kapalıdır ve bu sayede doğal güzellikleri bozulmadan kalmıştır. Doğal kalmasının bir diğer nedeni de karadan ulaşımın olmamasıdır. Kelebekler vadici günübirlik tekne turlarının ve mavi yolculuk yatlarının uğrak noktasıdır.

350 metre yükseklikteki sarp kayalıklarla çevrili olan vadinin 300 metre uzunluğunda bir plajı vardır. Plaj çakıl taşları ile kaplı olduğu için deniz ayakkabısı kullanmanızda fayda var. Turkuaz rengi deniz tertemiz ve berraktır. Deniz suyu biraz soğuktur ve çabuk derinleşir. Denizin berraklığı ve plajın çevresinin kayalıklı olması nedeniyle dalış için son derece uygundur. Ulaşımın sadece tekne turları ile sağlandığı Kelebekler Vadisi merkeze yakın olan plajlara göre oldukça sakindir. Özellikle de Fethiye Kiralık villalarında konaklayan ve tatilinin her dönemini sakin geçirmek isteyen tatilciler yüzmek için bu noktayı tercih eder.

Kıdrak Koyu

Fethiye merkeze 15 km uzaklıkta bulunan Kıdrak Koyu, yeşillikler arasına saklanmış saklı kalmış bir cenneti andırıyor. Tertemiz plajı, büyüleyici turkuaz rengi denizi ile göz kamaştıran plaj, daha çok ölüdeniz kalabalığından kaçmak isteyen günübirlik tatilciler tarafından tercih edilir. Kıdrak Tabiat Parkı sınırları içinde yer alan plaja giriş ücretlidir. Kendi eşyalarınızı kullanabileceğiniz gibi şezlong ve şemsiye de kiralayabilirsiniz. Duş, tuvalet ve soyunma kabinlerini ücretsiz kullanabilirsiniz.

Plajın çevresindeki tabiat parkında birbirinden güzel piknik alanları vardır. Hem denizin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz, hem ağaçların altında piknik yapıp, huzur içinde kitabınızı okuyabileceğiniz Kıdrak koyu, doğa tutkunlarının vazgeçilmez noktasıdır. Plaj ve deniz tabanı taşlıktır. Deniz aniden derinleşir ve dalgalıdır. Özellikle çocuklar ve yüzme bilmeyenler dikkatli olmalıdır.

Kabak Koyu

Fethiye merkeze yaklaşık 33 km uzaklıkta bulunan Kabak Koyu, Türkiye’de bulunan saklı kalmış cennetlerden biri olarak gösteriliyor. Üç tarafı yamaçlarla çevrili olan 200 metre uzunluğundaki plaj, taşlıktır. Turkuaz rengi berrak deniz, aniden derinleştiği için çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygun değildir. Muhteşem manzarası ile görenlerin gözlerini kamaştıran koy, doğaseverlerin ve macera tutkunlarını da bir araya getirir.

Likya Yolu’nun başlangıcında bulunan koya ulaşım bira zordur. Bir bölümü Likya yolu olan uzun bir patikadan koya ulaşılabilir. Bu zorlu yoldan yürümek istemeyenler ise tekne turlarını tercih edebilir. Doğanın kalbinde huzurun tadını çıkarabileceğiniz Kabak Koyu, hem kafa dinleyebileceğiniz hem de farklı aktiviteler yapabileceğiniz yerlerden biridir. Koyda yer alan Mavi Mağara dalış tutkunlarının en çok ilgisini çeken yerlerden biridir. İçeri sızan ışığın masmavi bir görüntü oluşturduğu mağara harika bir manzara sunar. Kalabalıktan ve gürültüden uzaklaşıp sessiz, sakin, huzur bir tatil için Fethiye kiralık tatil villalarını tercih eden tatilciler yine aynı sakinlikte yüzmek ve güneşlenmek için Kabak Koyu’nu tercih edebilir.

Karaot Plajı

Fethiye merkeze 15 km uzaklıkta bulunan Karaot Plajı, yemyeşil doğa ve masmavi Ege Denizi arasına konuşlanmıştır. Caretta Carettaların yumurtlama alanlarından biri olduğu için Sit alanı olarak koruma altına alınmış olan plaj, bakir kalmış nadir güzelliklerden biridir. Yanıklar köyü sınırları içerisinde bulunan plajın etrafında bulunan kerpiç evler, bahçeler plajı bambaşka bir havaya büründürür. Tepelerdeki tatil villaları ile muhteşem Fethiye manzarasına karşı sakin bir tatil geçirmek isteyen tatilcilere ev sahipliği yapar.

El değmemiş muhteşem doğa ve masmavi denizin kucaklaştığı Karaot Plajı, bir kez görenlerin bir daha vazgeçemediği yerlerden biridir. Sit alanı olan plaja giriş ücretlidir. İçeride ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle daha çok birkaç saatliğine sadece yüzmek için tercih edilir. Fethiye’de bulunan çoğu plajdan farklı olarak deniz tabanı ve sahil kumludur. Deniz sığ olduğu için daha çok çocuklu aileler tarafından tercih edilir.

Katrancı Koyu

Fethiye merkeze yaklaşık 16 km uzaklıkta bulunan Katrancı koyu, çam ve okaliptüs ağaçları ile çevrili muhteşem doğası ile doğa tutkunlarını kendine hayran bırakır. Tabiat Parkı sınırları içerisinde yer alan koy üç ana bölümden oluşuyor. Yüzmek için en uygun koydur ve daha çok günübirlik tatilciler tarafından tercih edilir.  İkinci koy muhteşem doğası ile kamp yapmak isteyenler için uygundur. Üçüncü koy ise piknik yapmak isteyenler için oldukça idealdir.

Her zevke hitap eden koyda kendinizi mis gibi Ege Denizi’ne bırakabilir, buradan ayrılmak istemezseniz kamp yapabilir, sevdiklerinizle piknik yapabilirsiniz. Korunaklı bir yapıya sahip olan koyun denizi oldukça sakin ve dalgasızdır. Deniz seviyesi sığ olduğu için çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Tabiat Parkı sınırları içinde yer alan koya giriş ücretlidir. Şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz, ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmaktadır.

Günlüklü Koyu

Fethiye merkeze 17 km uzaklıkta bulunan Günlüklü Koyu, ismini bölgedeki Günlük ağaçlarından almıştır. Muhteşem doğal güzellikleri ve masmavi denizi ile göz kamaştıran koy, daha çok sessiz sakin bir tatil isteyenler tarafından tercih edilir. Günlüklü tabiat parkı olarak koruma altına alınmış olan koy, yol boyunca uzanan ve güneş ışığı bile geçirmeyen ağaçları ile plaja ulaşırken muhteşem bir manzara sunuyor.

Koya hem karadan hem de denizden tekne turları ile ulaşım sağlanır. Etrafında otel, pansiyon, gece kulübü, kamp alanı ve kiralık tatil villalarının bulunduğu Günlüklü Koyu, yüzmek için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Günlüklü Koyu Plajı, çakıl ve kum karışımıdır. Kristal berraklığındaki deniz çocukların yüzmesi için oldukça idealdir. Araç ile ulaşımlarda giriş ücretlidir. Dilerseniz şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Turunç Pınarı Koyu

Fethiye merkeze sadece 8 km uzaklıkta bulunan Turunç Pınarı Koyu, Oyuktepe Koylarından biridir. Adını çevredeki turunç ağaçlarından alan koya karadan ulaşım yoktur. Ulaşım genellikle merkezden kalkan tekne turları il sağlanır. Etrafında sadece turunç ağaçları değil; çam, sandal, zeytin, defne ve daha birçok farklı ağaçla çevrili olan koy, yeşilin en güzel tonları ile ve turkuaz rengi muhteşem bir deniz ile çevrilidir. Balayı tatillerinde ve aile gezilerinde Fethiye tatil villalarında konaklayıp, doğa ile baş başa, sessiz sakin bir ortamda yüzmek isteyenlerin tercih edebileceği bir yerdir.

Girişin tamamen ücretsiz olduğu koy içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmaktadır. Buradan yiyecek içecek, duş, soyunma kabini ve tuvalet ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Koyda bulunan su sporları merkezini ziyaret ederek ders alabilirsiniz. İyi yüzme bilmeyenler ve çocuklar için pek uygun olmayan deniz seviyesi derindir. Plaj ve deniz tabanı tamamen kumludur.

Kuleli Koyu Plajı

Fethiye merkeze 6 km uzaklıkta bulunan Kuleli Koyu Plajı, Fethiye Yarımadası üzerinde bulunan koylardan biridir. Doğa ile iç içe bir noktada bulunan koy, doğal güzellikleri, turkuaz rengi tertemiz berrak deniz, altın sarısı kumsalı ve muhteşem manzarası ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Merkeze yakın konumda olmasına rağmen sakinliğini koruyan koy, sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Hem karadan hem de tekne turları ile ulaşım sağlanan koya giriş ücretsizdir. Kendi eşyalarınızı kullanabileceğiniz gibi koyda bulunan özel beachi de tercih edebilirsiniz. Koyun plajı genellikle kumlu olsa da yer yer çakıl taşlarına da rastlanır. Deniz genellikle sakin ve dalgasızdır. Temizliği be berraklığı ile göz kamaştıran deniz çabuk derinleşmez. Yani yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için oldukça idealdir.

İnlice Halk Plajı

Fethiye merkeze 25 km uzaklıkta bulunan İnlice Halk Plajı’na orman yolu içerisinden çam kokuları eşliğinde ulaşılır. Göcek ve Dalaman’a yakın olması nedeniyle de çok fazla tercih edilen plaj, yaz aylarında yüzmenin yanı sıra piknik ve kamp yapmak için de kullanılır. Doğa içerisinde ailece vakit geçirilebilecek en güzel yerlerden biri olan İnlice Halk Plajı, oldukça büyük bir alana sahiptir. Tertemiz plaj, sert kumlarla kaplıdır. Deniz sığ gibi gözükse de aniden derinleşebilir. Yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler dikkatli olmalıdır.

Fethiye Belediyesi tarafından işletilen plaja giriş ücretsizdir. Kendi malzemelerinizle güneşlenebileceğiniz gibi belediyeye ait olan tesisten şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Plajda duş, tuvalet, soyunma kabini ve yeme içme ihtiyaçlarınız için bir kafe bulunmaktadır. Ayrıca spor yapabileceğiniz bir de voleybol sahası mevcuttur.

Şövalye Adası

Doğa içerisinde dikkat çeken konumu ile yaz tatillerinin en popüler adreslerinden biri olan Fethiye, kiralık villa seçenekleri ile eşsiz bir tatil imkanı sunmaktadır. Tatilinizi gözlerden uzak sevdiklerinizle birlikte geçirmek istiyorsanız otel kalabalığından uzaklaşıp muhteşem manzarası ile görenleri büyüleyen kiralık tatil villalarını tercih edebilirsiniz. Şövalye Adası, birbirinden güzel kiralık villaların bulunduğu en güzel destinasyonlardan birisidir. Yaz ayları boyunca yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan adaya deniz yolu ile kolaylıkla ulaşım sağlanır.

Zamanında Rodos Şövallelerinin yerleşim yeri olarak kullanılan Şövalye Adası’nda o dönemde yaptırılan kalenin kalıntılarına rastlamak mümkündür. Ayrıca ada tarih boyunca üzerinde yaşayan medeniyetlerin izlerini taşır. Hem tarihin hem de doğanın bir arada bulunduğu nadir yerlerden olan Adanın plajı mükemmel bir yüzme deneyimi sunar. Adada piknik alanları, oteller, restoranlar, marketler ve ihtiyaç duyacağınız her şey mevcuttur.