Alfa Digital Reklamcılık A.Ş.
Villa Kiralık
Balayı Tatili İçin En İyi Tercih: Balayı Villaları
30 Nisan 2021
Villa Kiralık

Balayı Tatili İçin En İyi Tercih: Balayı Villaları

Yeni evlenen çiftlerin tatil hayallerini gerçekleştirmeleri için çeşitli imkanlardan yararlanması da gerekmektedir. Buna göre özellikle de yaz sezonu düğünlerinin ardından çiftlerin baş başa kalmak adına tercih edecekleri balayı tatillerinin yapılması için kendilerine uygun yerlerin araştırılması da gerekmektedir. Buna göre daha çok ön planda olan oteller de bu tercihler arasında nitelendirilebilir. Ancak denize sıfır, manzara eşliğinde doğanın kokusunu içine çekmek ve kendini sıcak deniz suyuna ya da havuza bırakarak anın tadını yaşamak isteyen çiftler balayı villalarını da tercih havuzuna ekleyebilmelidir.

Balayı tatili için çiftlerin balayı villaları tercihi oldukça iyi bir tercih olacaktır. Nitekim sessizliği seven, eşiyle birlikte baş başa olmak ve anın tadını çıkarmak isteyenler için balayı villaları kiralanarak istenilen gün kadar kalınabilir. Birçok farklı imkandan da yararlanabilecek olan çiftlerin ömürlerinde unutamayacağı eşsiz balayı tatili için balayı villaları tercih edilmesi gereken alanlardan biridir.

Balayı Turları

Yeni evlenen çiftlerin evlilik sonrası aktivitelerinden biri de balayı tatilidir. Balayı tatili kişilerin baş başa kalmasını ve çok daha güzel zamanlar geçirerek anılar biriktirmelerine de zemin hazırlamaktadır. Buna göre balayı tatili için tatil lokasyonu araştıran kişilerin birçok farklı nokta için tercih yapabilecekleri de bilinmektedir.

Özellikle balayı tatilleri için deniz kıyısına sahip olan şehirlerin tercih edildiği bir gerçektir. Antalya, Muğla, Fethiye, Bodrum ve bu bölgedeki tüm alanlar balayı tatili başta olmak üzere turizm açısından da en çok değerli olan bölgeler olup yerli ve yabancı turist bağlamında da en çok talebin olduğu alanlardır. Şehirlerin mimarisi, doğa güzelliklerinin çok fazla olması, tatil beldesi olarak nitelendirilmeleri, havasının iyi olması, deniz sıcaklığının ideal olması ve gezilip görülecek yerlerinin de fazla olması gibi etkenler bu bölgelerin daha çok tercih edilmesinde de etkin rol oynamaktadır.

Balayı Villaları 2 Kişilik

Balayı tatili sadece evlendikten hemen sonra olmayıp çok zaman sonra da gidilen tatiller arasındadır. Ancak balayı tatillerinin amacı çiftlerin baş başa kalarak daha güzel ve özel zamanlar geçirmesini sağlamaktır. Bu bağlamda balayı villaları 2 kişilik daha çok tercih edilmekte olup çeşitli imkanlardan da yine yararlanılabilir. Bu bağlamda çiftlerin iki kişi olacak şekilde bu tatilleri tercih etmesi de en doğru tercihlerden biri olacaktır.

Belirttiğimiz üzere ülkemizde birçok farklı tatil beldesi bulunmakta olup özellikle de yaz aylarında kişilerin tatil ihtiyaçlarını giderdiği de bir gerçektir. Bu bağlamda Antalya ve Muğla gibi gerek villa kiralamaları gerekse de otel imkanlarıyla binlerce yerli ve yabancı turiste kapılarını açan bu gibi tatil beldelerinde kişiler kendilerini daha rahat hissedebileceği gibi bu gibi yerlerde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri de yakından görme şansına sahip olabileceklerdir.

Kiralık Balayı Villaları

Balayı villaları birçokları için lüks bir tercih olabilecekken aslında oteller ile kıyaslandığı zaman daha uygun fiyatlara daha fazla imkanlardan yararlanmak da mümkündür. Nitekim balayı villaları, içerisinde birçok imkanı barındıran ve misafirlerini de çok memnun eden bir görüntüye sahiptir. Bu bağlamda eşiyle birlikte balayını geçirmek ve tatil yapmak isteyenlerin ilk tercih edeceği yerlerden biri olarak balayı villaları kiralanabilir.

Balayı villaları daha çok haftalık olarak kiralanmaktadır. Tatil süresini 1 hafta olarak belirleyen kişilerin balayı villalarında yararlanacakları imkanlar da genel olarak şunlardan oluşmaktadır:

 • Yatak odası
 • Oda içi banyo
 • Jakuzi
 • Klima
 • Ütü
 • Mikrodalga
 • İnternet
 • Tost
 • Saç kurutma
 • Buzdolabı
 • Mikrodalga
 • Bulaşık makinesi
 • Uydu TV
 • Çocuklara uygun alanlar

Çocuklu aileler için de özel tasarım alanlarıyla misafirlerini fazlasıyla memnun eden ve sevindiren balayı villalarında yararlanabileceğiniz birçok farklı imkan yer almaktadır. Her şeyin fiyata dahil olması da yine balayı villalarının daha uygun fiyatlara sahip olduğunu ve tercih edilebilecek en iyi alanlar olduğunu da gözler önüne sermektedir.

Muhafazakar Balayı Tatil Villaları

Muhafazakar balayı tatil villaları daha çok kişilerin villaya dışarıdan müdahale olmasını istemediği villa türleridir. Nitekim dışarıdan görüş açısına kapalı, mahremiyetin dışarıya gösterilmesini engelleyen villa türleri olarak muhafazakar balayı tatil villaları da çoğu kişi tarafından tercih edilen villa türleridir.

Özellikle de havuzda serinlemek, yüzmek isteyen kişilerin istediği aktiviteleri dilediği gibi yapabilmeleri adına muhafazakar villalar daha ön planda tutulmaktadır. Muhafazakar villaların en önemli özelliği olarak kişilerin dışarıdan herhangi bir şekilde gözükmemesi ve özgür biçimde aktivitelerini yapabilmeleridir.

Genel olarak ele alındığında tatiller kendi aralarında çeşitli kollara ayrılabilir. Klasik yaz sezonu tatilinin yanı sıra balayı tatilleri yeni evlenen çiftler tarafından daha çok tercih edilen bir tatil türüdür. Kişiler aynı zamanda evlendikten sonra çocuklarıyla birlikte de yine balayı tatiline çıkabilir. İstenilen kriterlere uygun olarak tercih edilecek balayı tatili villaları yine kişilerin çok daha fazla eğlenmesine, çeşitli imkanlardan en uygun fiyatlar ile yararlanmasına da katkı sağlayacaktır. Bu bağlamda balayı tatil villaları daha çok kişi tarafından tercih edilmektedir.