Güvenilir Villa Kiralama

Villa kiralama işlemleri günümüzde sıklıkla yapılır. Şehrin stres ve kalabalığından kaçmak isteyen kişiler tatil yörelerindeki villalara yöneliyor. Ancak güvenilir villa kiralama için bazı kısaslara dikkat etmek gerekiyor.

Villa kiralama işlemleri yapacak olan kişilerin kiralama yapacağı şirketleri araştırması önerilir. Bu şirketin ETBİS kayıtlı olması kiralama işlemlerinin bel kemiğini oluşturur. ETBİS’e bağlı olmayan acentelerden kiralama işlemleri yapılmamalıdır. Bu acentelerden yapılacak kiralamalarda bazı sorunlar oluşabilir.

ETBİS, Ticaret Bakanlığı Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi olarak açıklanır. ETBİS’a bağlı olan acentelerden yapılacak işlemler çok daha güvenlidir. Ancak müşterilerin acentenin ETBİS’a bağlı olup olmadığını anlaması için ETBİS resmi internet sitesini ziyaret etmesi gerekiyor. 

Dolandırıcılık amacıyla açılmış kiralama siteleri ETBİS’ın logosunu kopyalayarak güven kazanmaya çalışıyor. Kişilerin bu tuzağa düşmemesi gerekir.

Villa Kiralama Siteleri Güvenilir Midir?

Tatilini sessiz yerde geçirmek isteyen kişiler, internet sitelerinden yardım alıyor. İnternet siteleri, tatilciler için büyük bir avantaj olarak kabul edilir. Ancak bu avantajın yanında pek çok tehlikeye de sebep olabilir. Çünkü her internet sitesi güvenilir bir şekilde villa kiralamaz. Bu işlemler sonucunda maddi kayıplar görülebilir. Hiç kimse kiralama işlemleri sırasında maddi kaybın altına girmek istemez.

Gözlerden uzak ve herkes tarafından bilinmeyen mülklerde güzel vakit geçirmek isteyen tatilciler her internet sitesine güvenmemelidir. Çünkü her sitesi güvenilir değildir.


Güvenilir Villa Kiralama İçin Hangi Siteler Tercih Edilmelidir?

Villa kiralama için seçilecek sitenin bazı özelliklerine bakılmalıdır. Bu özellikler, site hakkında görüş belirtmeye yardımcı olabilir. Güvenilir villa kiralamak isteyen kişilerin tercih etmesi gereken sitelerin özellikleri:

  • •ETBİS’a kayıtlı olmalı
  • •Profesyonel ve tecrübeli hizmet verebilmeli
  • •Herkes tarafından önerilen ve alanında uzman olmalı

Tatilciler site seçimini yaparken uzman olan kişilerden yardım alabilir.

Güvenilir Villa Kiralama İsteyenlere Nelere Dikkat Etmelidir?

Güvenilir bir şekilde villa kiralamak isteyenlerin kredi kartı ya da banka kartı kullanması önerilmez. Bu kişilerin sanal kart ile işlem yapması önerilir. Bu sayede daha güvenilir işlemlere imza atılabilir. Bunun yanında işleme başlamadan önce mülk sahibi ile görüşülerek mülk hakkında bilgi alınabilir.

Hangi mülk için işlem yapılıyorsa fotoğraflarına Google üzerinden ulaşılmalıdır. Bu sayede dolandırıcılık faaliyetlerinin önüne geçilebilir.

Güvenilir Olmayan Kiralama Siteleri Nasıl Anlaşılır?

Kiralık villa ilanları özellikle yaz aylarında görülür. Buna bağlı olarak dolandırılma vakaları yazı daha fazla yaşanır. Bu problemle mücadele edebilmek için güven vermeyen sitelerde hiçbir işlem açmamak gerekir. Sitenin güvenilir olup olmadığını anlamak için daha önce faaliyetlerine bakmak, uzman olan kişilerden yorum almak gerekebilir. Ödemeye odaklanan ve kopya fotoğraf kullanan siteler güvenilir olmayabilir.

Şirketimizin ETBİS kaydını incelemek için tıklayın.

UYGUNLUK TAKVİMİ