Antalya Ücretsiz Kamp Alanları

Antalya Ücretsiz Kamp Alanları

Ülkemizin yerli ve yabancı turist açısından en beğenilen, en çok tercih edilen ve rağbet gören yerlerinden biri Antalya'dır. Antalya, Akdeniz kıyısında yer almakta olup her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Antalya'ya geziye gelen ziyaretçiler Antalya kültürünü yakından görmekte, tarihine yakından tanıklık etmekte ve çeşitli doğa manzaralarıyla da çok güzel vakitler geçirmektedir. Antalya'nın kendine has yemek kültürünün de yine ziyaretçiler tarafından fazlasıyla beğenilmesi Antalya'nın tam bir tatil beldesi olarak nitelendirilmesi için yeterli sebeplerdir. Antalya özellikle yaz aylarında ağırladığı ziyaretçilerine sunduğu birbirinden güzel doğa ve deniz manzaralarıyla birlikte ziyaretçilerini fazlasıyla sevindirmekte, memnun etmektedir. Antalya'ya turist olarak gelen yerli ve yabancı kişiler çeşitli aktiviteler de gerçekleştirebilir. Bunlardan biri ve en önemlisi ise kamp alanlarıdır. Antalya kamp alanı olarak çok fazla yere sahip olan bir ilimizdir. Dolayısıyla bölgeye kamp için gelen binlerce kişi çok güzel ve keyifli vakitler geçirerek kendilerini daha iyi hisseder, eşsiz zamanlar geçirebilirler ve aynı zamanda anı olarak ilerde hatırlayacakları çok önemli aktivitelere de katılabilirler.

Bu yazımızda Antalya bölgesinde yer alan kamp alanlarını detaylarıyla birlikte ele alacağız. Sizler de Antalya'ya gelerek hayalinizdeki kampçılığı gerçekleştirebilir ve çok güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Antalya'daki Ücretsiz Kamp Alanları

Antalya'da yer alan kamp alanları ücretli ve ücretsiz olarak ayrılmaktadır. Birçok kamp sever kişilerin bu kriteri ön planda tuttuğu da bilinmektedir. Buna göre ücret ödemek istemeyen kişilerin Antalya'da gidebileceği kamp alanları şunlardır:

Maden Koyu Kamp Alanı, Kemer

Maden Koyu kamp alanı, Antalya Kemer tatil bölgesi içerisinde yer alan Ulupınar Mahallesinde yer almaktadır. Şehirde en beğenilen yerler arasında konumlandırılan bu kamp alanına Tekirova'yı geçtikten yaklaşık 10 kilometre sonra ulaşmanız mümkündür. Şehir merkezine uzaklığı 70 kilometre olan bu kamp alanında mavi ve yeşilin tüm tonlarını görmeniz mümkün olup doğanın tadını çıkarmak isteyen kişiler için fazlasıyla ilgi çekici bir yerdir. Kampa gelmek isteyenler için dikkat edilmesi gereken husus ise çevresinde market gibi iş yerlerinin olmamasıdır. Bundan dolayı Maden Koyu kamp alanına gelmek isteyen kişilerin gelmeden önce şehir merkezinden yiyeceklerini yanına alması önemli bir detaydır.

Ücret ödemeden girebileceğiniz bu kamp alanında çeşme, bisiklet ve yürüyüş parkurları da mevcuttur. Yiyecek ihtiyacınızı kampa gelmeden önce almanız gerekmektedir.

Phaselis Kamp Alanı (Bostanlık Koyu)

Phaselis kamp alanı, bir diğer adıyla Bostanlık Koyu, Beydağları Sahil Milli Parkı'na ait olan sahil kesimde konumlanmaktadır. Şehir merkezine 60 kilometre mesafede bulunan bu kamp alanına erişmeniz için ise Kumluca--Kemer yolu Tekirova kavşağı üzerinden Antalya'ya U dönüşü yapmanız gerekmektedir. Alacasu Koyu üzerinden Cennet Koyu'na sonrasında ise Likya Yolu'na geçerek ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz. Kamp çadırınızı istediğiniz gibi kurabileceğiniz Phaselis kamp alanı oldukça sessiz ve huzurlu bir yapıya sahiptir. Doğa ile bütünleşmek isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken bu kamp alanında telefonlar sorunsuz biçimde çekmekte ve iletişiminizi de sağlıklı biçimde gerçekleştirebilme şansına sahip olmaktasınız. Koy kapsamında balık da tutmanız mümkündür. Su ve yemek ihtiyaçlarınızı karşılamak için ise kamp alanına en yakın yer olan, 1 kilometre uzaklıktaki Aytemiz Petrol'e gidebilirsiniz.

Ücretsiz olan kamp alanında çeşme mevcuttur. Kontrollü şekilde ateş yakabilme şanına da sahip olacağınız bu kamp alanında bahsettiğimiz üzere 1 kilometre ötedeki petrol aracılığıyla yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Avlan Gölü Kamp Alanı

Avlan Gölü kamp alanı Elmalı ile Beydağları arasında yer almaktadır. Antalya'ya yakın olan bu kamp alanının şehir merkezine olan uzaklığı 18 kilometredir. Bu kamp alanına toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır. Ulaşım özel araçlar ile birlikte veya taksilerle mümkündür. Antalya Elmalı ilçesine girdiğinizde gölü rahatlıkla bulabileceksiniz. Yeşilin tüm tonlarının hakim olduğu Avlan Gölü kamp alanında göl manzarası her şeye değerdir. Çadırlarınızı kurarak bu alanda kamp yapmaya başlayabilirsiniz. Kamp çevresinde büfe ve çeşme gibi yerler mevut değildir. Bundan dolayı kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılamanızda yarar vardır.

Ücretsiz olarak giriş yapabileceğiniz bu kamp alanında çadır ve konaklama yerleri mevcuttur. Ayrıca kontrollü olarak ateş yakmanıza da izin verilen bu kamp alanında balık tutma alanları da yer almaktadır.

Doyran Göleti Kamp Alanı, Konyaaltı

Doyran Göleti Kamp Alanı, Konyaaltı Akdamlar Mahallesi bölgesinde yer almaktadır. Konyaaltı bölgesine yaklaşık olarak mesafesi ise 25 kilometredir. Ulaşımınızı ise Akdamlar köyü içerisinde, Saklıkent karayolu üzerinde giderken Duraliler Mahallesine dönerek sağlamanız mümkündür. Ayrıca bu kamp alanına gelmek için 512 ve 522 numaralı otobüsleri de kullanabilirsiniz. Doyran Göleti Kamp Alanı, özellikle yeşil ve mavinin tonlarını bir arada görmek, bu anı yaşamak isteyen kişiler için oldukça önemli ve güzel alanlardan bir tanesidir. Bölgede ateş yakılmasına izin verikmektedir. Su ihtiyacınızı karşılamak için çeşme de mevcuttur. Ancak duş ve WC gibi imkanlar bulunmamaktadır. Telefonların sorunsuz biçimde çektiği bu kamp alanında tesisler de yer almadığı için birçok kamp alanında olduğu gibi bu kamp alanına gelmeden önce su ve yemek ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekmektedir.

Balık tutma alanları, yürüyüş ve bisiklet parkurunun mevcut olduğu bu kamp alanında doyasıya eğlenebilir, çeşitli aktiviteler ile keyifli vakitler de geçirebilirsiniz.

Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı, Kemer

Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı Antalya Kemer ilçesinde yer alan kamp alanlarından biridir. İlçe merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta yer alan Alacasu Cennet Koyu kamp alanı şehir merkezine ise 59 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu kamp alanına ulaşmanız için ise Kemer-Tekirova yolunu takip etmeniz gerekmektedir. Toplu ulaşım ile gidilmeyen bu kamp alanında dağlık alanlar, yeşillik alanlar ve denizin manzarası sizi karşılamaktadır. Muazzam görüntülere sahip olan ve ziyaretçilerini fazlasıyla cezbeden bu kamp alanında sizler de çok güzel vakitler geçirebilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Bu kamp alanında karavan ve çadır kampı yapmanız mümkündür. Tekne turlarının da olması yine kişilerin katılacağı aktivite alternatiflerini çoğaltmaktadır. Bununla birlikte kamp alanında WC ve temiz su da bulunmaktadır. Ancak dışarıdan yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılamanız tavsiye edilmektedir.

Kontrollü ateş yakmanız için alanların olduğu bu kamp alanında denize gireceğiniz yerler de mevcuttur. Böylelikle eşsiz ve çok güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Beldibi Gizli Koy (Çöplük Koyu) Kamp Alanı, Kemer

Beldibi Gizli Koy kamp alanı yine Kemer ilçesinde yer  alan kamp alanlarından biridir. Antalya şehir merkezine olan uzaklığı 25 kilometredir. Bu kamp alanına ulaşmak için Antalya Kemer yolu üzerinden Beldibi bölgesine sapılması gerekmektedir. Saklı doğal güzellikleriyle ön plana çıkmakta olan kamp alanı, ziyaretçilerini etkilemekte ve büyülemektedir. Keyifli kamp deneyimi yaşamanız için ideal olan kamp alanlarındandır. İnce kuma sahip plajıyla ziyaretçilerinin keyifle ve huzurla kamp deneyimini geçirmesini sağlayan bu kap alanında çadırlarınızı istediğiniz gibi kurabilirsiniz. Bu kamp alanında duş, WC ve yeme, içme ihtiyacınızı karşılayacak herhangi bir tesis yer almamaktadır. 

Denize girilebilir alanların da olduğu bu kamp bölgesine yiyecek ve içeceklerinizi daha önceden temin ederek gelmeniz gerekmektedir.

Gökdere Köyü Kamp Alanı, Konyaaltı

Gökdere Köyü Kamp Alanı, Konyaaltı bölgesinde yer alan ve şehir merkezine de oldukça yakın olan bir kamp alanıdır. Bu kamp alanına gitmek için kampçıların KC06, TK51A ve UC32 numaralı otobüsleri tercih etmesi de mümkündür. Orman içerisinde ve dere kenarında konumlanan Gökdere Köyü Kamp alanı ile kampçılar doğanın keyfini fazlasıyla yaşayabilir. Temiz su ve WC gibi imkanların bulunmadığı kamp alanında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılamanız için Gökdere Köyü'nü tercih edebilirsiniz.

Feslikan Yaylası Kamp Alanı, Konyaaltı

Feslikan Yaylası Kamp Alanı, Konyaaltı bölgesine 44 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Beydağları ile Antalya Körfezi arasında yer alan bu kamp alanına, özel aracınız ile Çakırlar'dan Saklıkent'e sapmaksızın düz olarak devam edebilirsiniz. Yaz aylarında çok serin olan bu kamp alanı ziyaretçilerini cezbeden çok güzel manzaralara sahiptir. Karavan ve çadır ile kamp yapmanız mümkündür. Tesisler ve restoranların yer aldığı bu kamp alanında ücret karşılığında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Ücretsiz olan Feslikan Yaylası Kamp Alanı, doğa sporları ve yürüyüş yapabileceğiniz çeşitli alanlara da sahiptir. Restoran ve tesisler olmasına rağmen yine de kişiler ekstra ücret ödememek için dışarıdan yiyecek ve içeceklerini getirebilirler.

Saklıkent Kamp Alanı

Saklıkent Kamp Alanı, Kayadibi-Yaylapalamut bölgesinde yer alan bir kamp alanıdır. Fethiye'ye 45 dakika mesafede olan bu kamp alanı Antalya merkez noktasına ise 50 kilometre mesafede yer almaktadır. Fethiye üzerinden saat başı hareket eden dolmuşlar ile bu kamp alanına ulaşım sağlanabilir. Ayrıca yine kendi özel araçlarınızla birlikte Fethiye-Antalya güzergahındaki tabelaları da takip ederek ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Saklı bir cenneti andıran görüntüsüyle ziyaretçilerine güzel zamanlar yaşatma deneyimi sunan bu kamp alanında çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Buna göre rafting, çamur banyosu gibi değişik aktiviteler de gerçekleştirebilirsiniz. Bu kamp alanına istediğiniz gibi çadır kurarak kamp deneyimini en güzel biçimde yaşayabilirsiniz. Karavanın girmesi zor olan bu kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılamanızda yarar vardır.

Kontrollü biçimde ateş yakmanıza imkan tanınan bu kamp alanında yürüyüş parkurları da mevcuttur. Böylelikle çeşitli aktivitelerin yapılabildiği bu kamp alanında fazlasıyla güzel vakitler geçirebilir, yanınızdaki kişilerle eğlenebilirsiniz.

Geyikbayırı Kamp Alanı, Konyaaltı

Dünyada sayılı olan ve Türkiye'de ilk sırayı alan en büyük tırmanış bölgelerinden biri olarak gösterilen Geyikbayırı Kamp Alanı, Konyaaltı bölgesinde yer almaktadır. Antalya Havalimanı'na 38 kilometre, şehir merkezine ise 20 kilometre uzaklıkta yer alan bu kamp alanına 521 numaralı otobüs, 54 ve 56 numaralı dolmuşlar ile ulaşım sağlamanız mümkündür. Oldukça geniş ve refah görünümüyle ziyaretçilerinin dikkatini çeken bu alanda konaklamak için çadırınızı getirebilirsiniz. Dere kenarında fazlasıyla keyifli bir kamp deneyimini sağlayacağınız bu kamp alanında WC ve çeşme gibi alanlar bulunmamaktadır.

Kontrollü ateşin yakılabildiği bu kamp alanında yürüyüş ve bisiklet parkuru gibi alanlar da mevcuttur. Ancak çevrede restoran ve tesis yer almadığı için kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekmektedir.

Örnekköy Plajı Kamp Alanı

Örnekköy Plajı Kamp alanı, Muratpaşa Örnekköy plaj çevresinde yer alan bir kamp alanıdır. Antalya, şehir merkezine ortalama olarak 39 kilometre uzaklıkta yer alan bu kamp alanına ulaşım için Lara plajını geçmeniz yeterlidir. KL08, TL94 ve VL13 numaralı otobüsler ile birlikte de plaja ulaşım sağlamanız mümkündür. Denizi çok sevenler için çok güzel bir tercih olabilecek olan bu kamp alanı çadır ve karavan kurmanız için uygun bir alana da sahiptir. Duş, WC ve elektrik hizmeti bulunan bu kamp alanında mangal için de ateş yakılmasına izin verilmektedir. Plaja yakın olan işletmelerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Sahil kenarında olması sebebiyle daha çok tercih sebebi olan Örnekköy Plaj kamp alanı ile sizler de hayalinizdeki kamp deneyimini en keyifli biçimde yaşayabilirsiniz.

Antalya bölgesinde yer alan ücretsiz kamp alanları bu kamp alanlarından meydana gelmektedir. Kamp yapmak isteyen kişilerin ücret ödemeden çadır veya karavanları ile keyifli, dolu dolu günler geçirmesi için tercih edecekleri kamp alanlarında çeşitli aktiviteler yapabilmeleri mevcuttur. Buna göre kampçıların tercih edeceği bu tür ücretsiz kamp alanlarında denizde yüzmeleri, ateş yakmaları, yürüyüş ve bisiklet parkurlarını kullanmaları mümkündür. Çoğu kamp alanında ise tesis ve restoran olmadığı için ise dışarıdan yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının getirilmesi çok daha iyi tercih olmaktadır.


İletişim
Beni Ara

UYGUNLUK TAKVİMİ