Alanya Ücretsiz Kamp Alanları

Alanya Ücretsiz Kamp Alanları

Günümüzde yerli ve yabancı turistlerin özellikle de yaz aylarında tatil ve kamp yeri olarak tercih ettiği yerlerden biri de Alanya'dır. Alanya, Antalya ilçesine bağlı olan ve çok güzel mimarileri, gezi alanları, tarihi ile birlikte ön plana çıkarak ziyaretçilerini büyüleyen bir kimliğe sahiptir. Son derece kapsamlı gezileriniz için tercih edeceğiniz Alanya'da yapabileceklerinizin sınırı yok. Şehir merkez gezileri, tarihi yerleri yakından görme, plaj deneyimleri, denizin tadını çıkarma ve kamp alanlarını değerlendirmek gibi çeşitli alternatifleri bulunduran Alanya'da sizler de kendinizi çok daha iyi ve rahat hissedebilirsiniz. Bununla birlikte Alanya'da sevdiklerinizle birlikte çok güzel vakitler de geçirerek ileride unutamayacağınız anılar biriktirmeniz mümkündür.

Çadırını eline alanlar ya da karavanıyla yola çıkanların tercih edecekleri en önemli kamp merkezlerinden birisi de Alanya'dır. Alanya özellikle de plajlara ve denize yakınlığı ile dikkat çeken bir coğrafi konuma yerleşiklik göstermiştir. Alanya tarafında sizler de sevdiklerinizle birlikte çok güzel zamanlar geçirebilir ve güzel bir kamp deneyimi de yaşayabilirsiniz. İşte Alanya'da kamp yapabileceğiniz birbirinden güzel alanlar:

Aytap Antik Kenti Kamp Alanı

Sahil kenarına konumlandırılmış ve Alanya merkezinin 34 kilometre doğusunda yer alan Aytap Antik Kenti Kamp alanı eşsiz manzaralara sahip görüntüleriyle ziyaretçilerini fazlasıyla etkilemektedir. Göz alıcı tarihi kalıntılarıyla da dikkat çeken bu alanda sizler de kamp yapmak için yerinizi alın!

Aytap Antik Kenti kamp alanında çadır kurabileceğiniz alanlar mevcuttur. Ayrıca bölge içerisinde yer alan restoranda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılamanız mümkündür. Doğanın eşsiz manzarasıyla ve aynı zamanda tarihi yapısıyla kendinizi çok iyi hissedeceğiniz, sevdiklerinizle birlikte çok güzel vakitler geçirebileceğiniz bu kamp alanında yüzerek varabileceğiniz mağara da bulunmaktadır. Mağara içerisinde yüzmeniz de mümkündür ancak fazlasıyla dikkatli olmalısınız. Bölgede ateş yakmak için yakılacak odun çok az olduğundan şehir merkezinden hazırlıklı gelinmesinde yarar vardır.

Bu kamp alanında yürüyüş parkuru, denize girilebilir alanlar mevcuttur. Kamp alanına yürüme mesafesinde yer alan restorandan ise yiyecek, içecek ve elektrik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kleopatra Plajı Kamp Alanı

Alanya'da yer alan en güzel plaj alanlarından birisi de Keopatra plajıdır. Bu plaj alanında kamp yapmanız mümkündür. Çok iyi kumsalı ve denizi ile ziyaretçilerini cezbeden bir yapıya sahip olan bu kamp alanında sizler de arkadaşlarınızla birlikte çok güzel vakitler geçirebilirsiniz. Alanya tarafında ücretsiz kamp yapmak isteyen kişiler için tercih edilebilecek en ideal kamp alanı Kleopatra kamp alanıdır. Bölge içerisinde konaklama hizmeti veren pansiyon ve oteller de yer almaktadır. Bunun yanı sıra market ve büfeler de bulunan kamp alanında her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Mavi denizi ve yeşil doğası ile bir cenneti andıran Kleopatra plajı kamp alanında eşsiz manzaralar arasında kamp deneyimini yaşamanız mümkündür. Alanya ilçe merkezinde olduğu için yürüyerek de ulaşabileceğiniz Kleopatra plajı, ulaşım açısından en iyi kamp alanlarından biridir. Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz bu plaj içerisinde şezlong, soyunma kabinleri, duş gibi imkanlar da yer almaktadır.

Dim Çayı Kamp Alanı

Alanya merkeze 16 kilometre uzaklıkta yer alan Dim Çayı, kamp ve piknik alanı olarak fazlasıyla tercih edilmektedir. Otobüs ya da özel aracınız ile bu kamp alanına ulaşımınız mümkündür. Bölgede yer alan birçok işletme ile birlikte de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Akan Dim çayının soğuk sularında serinleyebilir, baraj tarafında ise rafting yaparak çok eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Kamp severler için kamp alanlarının da mevcut olduğu bölgede, lokantalar da mevcuttur.

WC, elektrik, Wifi ve yeme içme alanları gibi olanaklarıyla dikkat çeken Dim Çayı kamp alanı, sizlerin en keyifli ve verimli bir kamp dönemi geçirmeniz açısından en ideal kamp alanlarından birisidir.

Alanya Bahçeleri Kamp Alanı

Alanya Mahmutseydi bölgesinde yer alan Alanya Bahçeleri kamp alanı hafta sonlarını çok iyi biçimde geçirmek isteyenler için tasarlanmış, konaklamalı çadır kampı için uygun bir alandır. Doğal manzaraları ile ön plana çıkan bölgede çocuk oyun alanları ve çay bahçeleri de bulunmaktadır. Bölge içerisinde kamp yapabileceğiniz yeterli düzlük alanlar da mevcuttur. Kamp yapmak isteyenler ücretsiz olarak kamp deneyimi yaşamaktadır. Bölgede yer alan çay bahçesinden ise yiyecek ve içecek ihtiyaçları kolaylıkla karşılanabilir.

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için en ideal tercihlerden birisi de Alanya Bahçeleri kamp alanında hafta sonunu kamp yaparak geçirmektir. Bölgedeki olanaklar kapsamında otopark, çocuk oyun alanları ve yiyecek, içeceklerin karşılanabileceği işletmelerden söz etmek mümkündür.

Alanya bölgesinde ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz kamp alanları bunlardır. Sizler de gerek aileniz ile birlikte gerekse de yakın çevreden arkadaşlarınızla hafta sonlarını daha iyi geçirmek ve eğlenmek adına Alanya'da yer alan ücretsiz kamp alanlarını tercih edebilirsiniz.İletişim
Beni Ara

UYGUNLUK TAKVİMİ